wakacje
Wiadomości

Co warto zobaczyć spędzając wakacje w Egipcie?

Egipt to kraj, który ma coś do zaoferowania zarówno dla osób poszukujących błogiego wypoczynku na plaży, jak i dla turystów aktywnie spędzających czas. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza wyjątkowe zabytki, które trzeba koniecznie zobaczyć odwiedzając większe miasta położone nieopodal Nilu. Co szczególnie jest warte uwagi? Podpowiadamy.

Piramidy w Gizie

Giza to miasto znajdujące się na zachodnim brzegu największej rzeki w Egipcie, czyli Nilu. Można do niego dotrzeć bezpośrednio z Kairu. Jest to jedno z najsławniejszych miast na całym świecie. Wszystko za sprawą niezwykłych monumentów należących do siedmiu cudów świata, które każdego roku przyciągają miliony turystów z wielu krajów. Wybierając się na wakacje w Egipcie warto zdecydować się na wycieczkę, która będzie obejmować zwiedzanie zarówno Sfinksa, jak i piramid Cheopsa.

Marsa Alam

Marsa Alam to niegdyś mała wioska rybacka, a dzisiaj jeden z najpopularniejszych kurortów na świecie. Nieustanny i dynamiczny rozwój regionu wynika głównie z tego, że w krótkim czasie pojawiło się tutaj wiele luksusowych hoteli oferujących najwyższą jakość usług. Jest to miejsce bez wątpienia przeznaczone dla najbardziej wymagających turystów.

Warto także zauważyć, że wakacje w Marsa Alam nie są wcale drogie. Bez trudu można znaleźć oferty w bardzo atrakcyjnych cenach, szczególnie w opcji last minute. Marsa Alam to przede wszystkim oaza ciszy i spokoju. Nic więc dziwnego, że chętnie wybierana jest przez liczne rodziny. Można odpoczywać na plaży, skorzystać z licznej oferty sportów wodnych, jak i wyruszyć na zwiedzanie. Z tego miejsca wyruszają wycieczki do Luksoru i Doliny Królów.

Zobacz także: https://ikmedia.pl/dlaczego-wakacje-w-zakynthos-ciesza-sie-tak-duza-popularnoscia/

Sharm el Sheikh

Kurort Sharm el Sheikh jest jednym z najczęściej wybieranych przez turystów podróżujących do Egiptu. Ogromną zaletą tego miejsca są wyjątkowe, piaszczyste, szerokie i bardzo czyste plaże. Nie można także narzekać na nudę. Miasto Sharm el Sheikh ma do zaoferowania wiele atrakcji. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza jego najstarsza część, tak zwany Old Market. Jak sama nazwa wskazuje znajdziemy tam mnóstwo większych i mniejszych bazarów z pamiątkami.

Dużym zainteresowaniem w Sharm el Sheikh cieszą się także orientalne kawiarnie oraz liczne restauracje w których można spróbować tradycyjnych lokalnych potraw. Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby udać się do luksusowych lokali, które serwują posiłki z różnych stron świata. Jest to wprost idealne miejsce na romantyczny wypad tylko we dwoje. Warto wybrać się tam z dobrym biurem podróży https://www.traveligo.pl/.

One thought on “Co warto zobaczyć spędzając wakacje w Egipcie?

Dodaj komentarz