Wiadomości

Jak dobrać serwis porcelanowy do stylu wnętrza?

Wybór zestawu zastawy stołowej to poważna decyzja, ponieważ używamy tych naczyń na co dzień i na specjalne okazje, począwszy od porannej miski płatków zbożowych po świąteczny obiad z rodziną i przyjaciółmi. Czym kierować się przy doborze serwisu, tak aby komponowała się z wnętrzem naszej jadalni i kuchni?

W ofercie Indelo.pl znajdujemy wiele innych rodzajów serwisów porcelanowych, a ich wybór zależy od indywidualnych preferencji, potrzeb i okazji. Każdy rodzaj serwisu ma swoje charakterystyczne elementy i jest dostosowany do konkretnej funkcji podczas serwowania posiłków lub napojów. Najbardziej popularnymi i powszechnymi są serwisy porcelanowe obiadowy i kawowy. Mniej popularne, ale równie urocze są serwisy porcelanowe do serwowania deserów i ciast, serwis do sałatek, komplet do degustacji serów oraz serwis do suhi. Wszystkie te naczynia występują w przebogatej gamie stylów, kolorów i zdobień.

Punkty odniesienia w doborze serwisu

Dobór serwisu porcelanowego do wnętrza zależy od kilku czynników, takich jak kolorystyka, motywy dekoracji i atmosfera, jaką chcemy stworzyć w danym pomieszczeniu. Aby harmonijnie dopasować naczynia, wybieramy serwis porcelanowy, który będzie harmonijnie współgrał z ogólnym stylem wnętrza. Na przykład, jeśli mamy wnętrze w stylu klasycznym, skłaniamy się ku kompletom o eleganckich i tradycyjnych wzorach. W przypadku nowoczesnego wnętrza poszukujemy serwisów o minimalistycznym designie i prostych formach.

  • Pod kątem kolorystyki serwis porcelanowy powinien być komplementarny lub kontrastujący z dominująca kolorystyką wnętrza. W przypadku, kiedy wnętrze ma stonowane, neutralne kolory, możemy rozważyć serwis porcelanowy w intensywnych lub pastelowych barwach.
  • Pamiętajmy, że jeżeli wnętrze ma określony motyw lub wzór dominujący, staraj się dobrać serwis porcelanowy, który będzie go uzupełniał lub podkreślał. Na przykład, w przypadku wnętrza w stylu marynistycznym, serwis z motywami morskiej fauny i flory może być odpowiednim wyborem.

Indywidualne preferencje i uniwersalizm

Przy wyborze naczyń należy wziąć pod uwagę, czy będzie on codzienne użytkowany, czy też wyłącznie na specjalne okazje? I tak dla przykładu, jeżeli planujemy wydawać eleganckie kolacje, wybieramy serwis porcelanowy o bardziej formalnym designie.

W ofercie Indelo.pl można znaleźć również uniwersalne serwisy z porcelany, które mogą być stosowane do różnych okazji i posiłków. Jest to często wybierany wariant, gdy chcemy mieć jeden kompletny serwis, który będzie nadawał się zarówno do codziennego użytku, jak i do specjalnych okazji. Uniwersalny serwis porcelanowy często ma klasyczne wzory i kształty, które pasują do różnych stylów i aranżacji wnętrz. Mogą to być proste, eleganckie wzory lub delikatne zdobienia, które dodają subtelności.

Oczywiście ważne jest, aby serwis porcelanowy odpowiadał osobistemu gustowi, gdyż wybór serwisu porcelanowego jest także wyrazem indywidualności i stylu gospodarzy. Połączenie estetyki, funkcjonalności i osobistego gustu przyniesie najlepsze efekty w tworzeniu harmonijnego i przyjemnego wnętrza.

Dodaj komentarz