Motoryzacja

Jak założyć blokady parkingowe i kiedy z niej skorzystać?

Posiadając własny samochód, musimy zwracać uwagę na wiele istotnych aspektów takich jak konserwacja pojazdu, a także miejsce parkingowe, gdzie nasze auto będzie bezpieczne. Często zdarza się tak, że nasze wykupione miejsce parkingowe zajmuje inny samochód, dlatego warto zastanowić się nad nabyciem blokady parkingowej.

Kiedy można zamontować blokadę parkingową?

Blokady parkingowe znajdują swoje zastosowanie jako ochrona wykupionego miejsca przed nieuprawnionym parkowaniem innego samochodu. Najczęściej takie blokady stosowane są przez firmy lub przez osoby prywatne, które wykupiły miejsce parkingowe. Montaż blokady parkingowej należy uzgodnić z zarządcą terenu, ponieważ bez jego zgody blokada może zostać zdemontowana. Jeżeli chcemy takową blokadę założyć na terenie parkingu należącego do gminy lub osiedla powinniśmy wystąpić o zgodę. Jeżeli teren parkingowy należy do nas, wtedy nie musimy nikogo prosić o pozwolenie na montaż. Warto pamiętać, że zamontowana przez nas blokada powinna umożliwić przejazd samochodom uprzywilejowanym oraz służbom porządkowym.

Jeżeli montaż blokady nastąpił bez zgody zarządcy terenu, ma on prawo ją zdemontować, a także wezwać służby, które mogą nałożyć na nas mandat w wysokości pięćset złotych. Warto zauważyć, że jeżeli my zaparkujemy na czyjejś blokadzie, musimy liczyć się z tym, że osoba, do której należy miejsce parkingowe, może wytoczyć nam proces cywilny o niepoprawne parkowanie.

Jaką blokadę parkingową wybrać?

Rynek obfituje w wiele rodzajów blokad parkingowych. Osoby chcące zabezpieczyć wykupione miejsce parkingowe często decydują się na te składane. Montaż takiej blokady nie jest skomplikowany, można ją zamontować samodzielnie, używając przeznaczonych do tego wkrętów lub kołków. Blokady parkingowe producent wyposażył w instrukcję obsługi oraz wszelkie potrzebne elementy do montażu. Przytwierdzoną blokadę możemy opuszczać i podnosić zabezpieczając ją kłódką podczas naszej nieobecności. W ten sposób mamy pewność, że nikt nie zajmie naszego miejsca. Warto zauważyć, że rozwój technologi sprawił, iż na rynku pojawiają się blokady sterowane zdalnie na pilota. Blokady parkingowe można nabyć w sklepie z artykułami drogowymi lub w sklepach budowlanych.

Brak miejsc parkingowych spędza sen z oczu wielu kierowcom. Blokada parkingowa to udogodnienie, które pozwoli nam nie martwić się o miejsce na zaparkowanie naszego samochodu. Przed jej założeniem należy uzyskać wszelkie potrzebne zgody oraz zadbać o to, aby blokada nie przeszkadzała pojazdom uprzywilejowanym.

Dodaj komentarz