zlomowanie auta
Motoryzacja

Auto złom – jakie powinien mieć pozwolenia na działalność?

Auto złom to placówka, w której można w sposób legalny oddać do zezłomowania stary, zniszczony i bezużyteczny samochód. Każda taka firma musi wystawić odpowiedni dokument, który jest zaświadczeniem dla właściciela. Może się on z nim następnie udać do urzędu, aby wyrejestrować taki pojazd. Jakie pozwolenia są potrzebne na prowadzenie takiej działalności? Podpowiadamy.

Jakie pozwolenia się potrzebne, aby otworzyć auto złom?

Aby otworzyć auto złom w Przemyślu lub w każdym innym mieście, potrzebne są odpowiednie pozwolenia środowiskowe. Stacje demontażu pojazdów mają negatywny wpływ na środowisko naturalne. Dlatego przed założeniem takiej działalności potrzebna jest zgoda administracyjna. Można ją uzyskać na przykład od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska lub burmistrza danego miasta.

Przy ubieganiu się o zgodę i pozwolenia, należy wskazać miejsce, w którym będzie znajdować się placówka auto złomu. Przed wyborem konkretnego miejsca należy uważnie sprawdzić wykaz placów zagospodarowania przestrzennego. Może zdarzyć się sytuacja, że w ciągu krótkiego czasu doszło tam do istotnych zmian i wniosek prawdopodobnie zostanie poddany ponownej weryfikacji. Jeśli gmina lub urząd miasta nie posiada planu dla danego terenu, to może oznaczać, że na decyzję przyjdzie poczekać znacznie dłużej.

Kolejną kwestią jest pozwolenie na postawienie odpowiedniego budynku w którym będą składowane niebezpieczne materiały pozyskane w procesie demontażu aut. W takim przypadku wniosek należy skierować do marszałka województwa.

O czym pamiętać otwierając działalność z rodzaju auto złom?

Wybierając biznes, którego główną usługą jest złomowanie pojazdów w Przeworsku, należy przygotować odpowiednie zaplecze techniczne, a także zadbać o zatrudnienie dobrych specjalistów. Niebagatelne znaczenie ma także kompleksowe zabezpieczenie obszaru, w którym będzie przebiegał demontaż aut. W trakcie całego procesu dochodzi do wydzielenia wielu niebezpiecznych substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego. Dlatego należy zadbać o ich poprawne składowanie.

Dodaj komentarz